Informacja tygodniowa

Informacja ze zdarzeń powstałych na terenie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej

w dniach 02.03.2018r. do 08.03.2018r.

W analizowanym okresie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej wpłynęło 9 zgłoszeń. Były to: 4 pożary i 5 miejscowych  zagrożeń.

Pożary: 3 pożary sadzy, pożar w budynku produkcyjnym.

Miejscowe zagrożenie:  2 zdarzenie w komunikacji drogowej, 1 zdarzenie związane z ratowaniem przymarzniętych i osłabionych łabędzi na akwenach wodnych, wypompowywanie wody z obiektu, sprawdzenie budynku pod kątem obecności tlenku węgla. 

6 marca br. o godz. 1313 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym miejscowości Cyców. Do działań zadysponowano  zastęp ratowniczo-gaśniczy z KP PSP w Łęcznej oraz jednostkę OSP Cyców. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Droga (DK 82) była zablokowana w obu kierunkach. W wypadku poszkodowana została jedna osoba – dziecko, pomocy medycznej udzielał mu Zespół Ratownictwa Medycznego.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję uszkodzone pojazdy usunięto z drogi.   

Akcja ratownicza  trwała 2 godz. 38 min., wzięło w niej udział 2 zastępy straży pożarnej w sile
7 ratowników, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego,  policja oraz pracownicy GDDKiA.

5 marca br. o godz. 938 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Kolonia Świerszczów gm. Cyców.  
Do działań ratowniczo – gaśniczych zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej z KP PSP w Łęcznej oraz
jednostki OSP Cyców i OSP Świerszczów.  Po dojechaniu na miejsce zdarzenia ustalono, że w hali produkcyjnej palą się składowane w jednym z pomieszczeń trociny. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstępnym oddymieniu budynku oraz podaniu 1 prądu wody w natarciu. Po opanowaniu pożaru tlące się trociny przerzucono i dogaszono. Budynek przewietrzono.

Akcja gaśnicza trwała 1 godz. 35 min., wzięło w niej udział 3 zastępy straży pożarnej w sile 12 ratowników, patrol policji.

 

Skip to content