Informacja tygodniowa 16.03.2018

Informacja ze zdarzeń powstałych na terenie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznejw dniach 09.03.2018r. do 15.03.2018r.

W analizowanym okresie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej wpłynęło 13 zgłoszeń. Były to: 7 pożarów i 6 miejscowych  zagrożeń.

Pożary: 3 pożary sadzy, 3 pożary suchych traw, pożar śmieci w kontenerze.

Miejscowe zagrożenie: 1 zdarzenie w komunikacji drogowej, 1zdarzenie związane z zatruciem tlenkiem, sprawdzenie budynku mieszkalnego pod kątem obecności tlenku węgla,  wypompowywanie wody z obiektu, otwarcie mieszkania, udzielenie pomocy zespołowi pogotowia ratunkowego, który w drodze do pacjenta ugrzązł w błocie.   

9 marca br. o godz. 0841  Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało  zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w Łęcznej na ul. Partyzanckiej.  Do  działań  zadysponowano trzy zastępy ratowniczo – gaśniczy z KP PSP Łęczna. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w mieszkaniu przebywają się cztery osoby. Detektorem wielogazowym sprawdzono pomieszczenia w budynku, urządzenie wskazywało stężenie tlenku węgla na poziomie ok. 140 ppm. Działania zastępów polegały na wietrzeniu obiektu do momentu aż urządzenia pomiarowe nie pokazywały braku stężenia tlenku węgla oraz przygotowaniu poszkodowanych do ewakuacji. Jednej osobie podano tlen. Po dojechaniu ZRM mieszkańców przekazano do karetek. Wszystkie osoby zostały przetransportowane do szpitala. 

Przyczyną zdarzenia był prawdopodobnie niesprawny piecyk gazowy, właściciel wyłączył go przed przybyciem straży.      

Akcja ratownicza trwała 44 min., wzięło w niej udział 3 zastępy straży pożarnej – 7 ratowników oraz 3 zespoły ratownictwa medycznego.

9 marca br. o godz. 1131 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Jawidz gm. Spiczyn. Do działań zadysponowano zastęp ratowniczo – gaśniczy  z KP PSP w Łęcznej oraz jednostki OSP Spiczyn i OSP Jawidz. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowego, Peugeota 307 z VW Transporterem. Pojazdy znajdowały się w przydrożnym rowie. W wyniku zderzenia ranne zostały dwie osoby – kierowcy tych samochodów. W chwili przybycia straży kierujący Peugeotem był już poza pojazdem, ratownicy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kierujący VW znajdował się w uszkodzonym samochodzie. Przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego otworzono drzwi, co umożliwiło mu opuszczenie pojazdu i udzielenie pomocy medycznej. Poszkodowanych przekazano ZRM, zostali przetransportowani do szpitala. Jednocześnie zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory i kierowano ruchem drogowym do czasu przybycia policji.

Działania zakończono, miejsce objęte działaniem ratowniczym przekazano policji.

Akcja ratownicza  trwała  55 min., wzięło w niej udział 3 zastępy straży pożarnej – 14 ratowników, 2 zespoły ratownictwa medycznego oraz  patrol policji.

Skip to content