Przekazanie sprzętu

Uroczysta zbiórka z okazji przekazania zestawów pilarza oraz przyczep z namiotem i wyposażeniem logistycznym dla jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z terenu woj. lubelskiego

4 kwietnia 2024 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Chełmie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania dla 28 jednostek OSP z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego, łęczyńskiego, świdnickiego i włodawskiego 24 zestawów pilarza i 6 przyczep z namiotem i wyposażeniem logistycznym za łączną kwotę 384 875,16 zł.

 

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Lubelskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP st. bryg. mgr inż. Zenonowi Pisiewiczowi przez dowódcę uroczystości, po czym nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu państwowego.

 

W uroczystości uczestniczyli także:

– w imieniu Krzysztofa Komorskiego Wojewody Lubelskiego Pan Tomasz Mroziński Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego,

– w imieniu Jarosława Stawiarskiego Marszałka Województwa Lubelskiego Pan Zdzisław Szwed Członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

 

Powiat łęczyński reprezentowali:

– bryg. Paweł Kasperek – Komendant Powiatowy PSP w Łęcznej,

– dh Andrzej Chabros – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Łęcznej

– Pani Dorota Szczęsna – Wójt Gminy Spiczyn,

– Pan Adam Grzesiuk – Wójt Gminy Puchaczów,

–  przedstawiciele jednostek OSP Puchaczów, OSP Ostrówek, OSP Spiczyn, OSP Łańcuchów, OSP Ludwin,.

 

Przekazania dokonał Pan Zdzisław Szwed Członek Zarządu Województwa Lubelskiego w asyście Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Zenona Pisiewicza.

 

Zestawy pilarza otrzymały jednostki: OSP Puchaczów, OSP Ostrówek, OSP Spiczyn, OSP Łańcuchów, OSP Ludwin.

 

Przyczepę z wyposażeniem logistycznym otrzymała jednostka OSP Puchaczów.

 

Więcej:

KW PSP w Lublinie

Gmina Ludwin

 

Zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Stachyra, KP PSP w Łęcznej.

Skip to content