Medale i puchary

II Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Ludwinie

W sobotę 24 lutego 2024 r. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie odbyły się Drugie Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Łęcznej przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Łęcznej oraz Gminy Ludwin.

Zawody przeprowadzono zgodnie z regulaminem obowiązującym na podstawie uchwały Nr 64/17/2023 Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z dnia 6 grudnia 2023 roku.

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej bryg. Paweł Kasperek a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Piotr Remisz.

Jednostki OSP miały możliwość wystawienia do rywalizacji dowolnej liczby drużyn. W zawodach wystartowało 12 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu łęczyńskiego. Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy w wieku od 10 do 16 lat. Na zakończenie zawodów organizator dopuścił również start dzieci młodszych, których wyniki nie były brane do klasyfikacji.

Drużyny wystawiły jednostki OSP: Ludwin, Rogóźno, Puchaczów, Świerszczów.

Drużyny startowały w grupach z podziałem na dziewczęta i chłopców, zawodników klasyfikowano w kategoriach drużynowych i indywidualnych.

Rywalizacja zawodników polegała na pokonaniu toru przeszkód, na którym musieli oni przenieść gaśnicę, połączyć węże, przenieść wąż na podest, zawiązać węzeł płaski, przebiec pod poprzeczką, odłożyć wskazany sprzęt pożarniczy oraz zbudować linię gaśniczą z dwóch odcinków węża W-52.

W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna MDP z OSP Puchaczów, natomiast wśród chłopców zwyciężyła drużyna MDP z OSP Ludwin. Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli: Kataryna Wasilak z OSP Puchaczów w kategorii dziewcząt oraz Konrad Siedlecki z OSP Rogóźno w kategorii chłopców.

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały powiat łęczyński w zawodach szczebla wojewódzkiego.

Drużyny, które zajęły czołowe miejsca otrzymały puchary, medale, dyplomy i nagrody, które wręczyli:

  • Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęcznej a zarazem Wójt Gminy Ludwin Pan Andrzej Chabros,
  • Komendant Powiatowy PSP w Łęcznej bryg. Paweł Kasperek,
  • Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęcznej Pani Marta Dyszewska,
  • Wójt Gminy Puchaczów Pan Adam Grzesiuk.

Patronatem zawody objął Starosta Łęczyński

 

Nagrody dla zwycięzców ufundowali:

– Gmina  Cyców

– Gmina Ludwin

– Gmina Puchaczów

 

Dziękujemy wszystkim organizatorom, sponsorom, uczestnikom i kibicom za dobrą zabawę i zdrową rywalizację podczas zawodów.

Więcej zdjęć na: FB OSP PuchaczówFB OSP Rogóźno FB MDP Ludwin, Gmina Ludwin.

Zdjęcia: KP PSP Łęczna

Opracowanie: bryg. Paweł Kasperek

Drużynowo

Dziewczta - indywidualnie

Chłopcy - indywidualnie
Skip to content