Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze – Jawidz

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z powiatu łęczyńskiego

W niedzielę 17 września w Jawidzu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu łęczyńskiego. Uczestniczyły w nich drużyny, które zwyciężyły w zawodach na poziomie gmin w latach 2022/2023. W sumie z całego powiatu na obiekcie sportowym przy OSP Jawidz na starcie stanęło 15 drużyn (w tym 5 drużyn kobiecych). Rywalizacja przeprowadzona została w  konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej mł. bryg. Paweł Kasperek a sędzią głównym zawodów był bryg. Robert Gruszecki.

Komisja sędziowska po podsumowaniu wyników ustaliła następującą kolejność miejsc.

Klasyfikacja generalna zawodów w kategorii drużyn męskich przedstawia się następująco:

1 miejsce OSP Albertów z wynikiem 95,65 pkt.

2 miejsce OSP Ostrówek z wynikiem 101,32 pkt.

3 miejsce OSP Maryniów z wynikiem 104,23 pkt.

4 miejsce OSP Ciechanki z wynikiem 105,58 pkt.

5 miejsce OSP Nowy Stręczyn z wynikiem 109,40 pkt.

6 miejsce OSP Kolonia Zawieprzyce z wynikiem 110,70 pkt.

7 miejsce OSP Jawidz z wynikiem 115,36 pkt.

8 miejsce OSP Rogóźno z wynikiem 127,00 pkt.

9 miejsce OSP Łęczna  z wynikiem 133,51 pkt.

10 miejsce OSP Ludwin z wynikiem 166,79 pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów w kategorii drużyn kobiecych przedstawia się następująco:

1 miejsce OSP Jawidz z wynikiem 128,63 pkt.

2 miejsce OSP Albertów z wynikiem 132,48 pkt.

3 miejsce OSP Świerszczów z wynikiem 134,35 pkt.

4 Miejsce OSP Ludwin z wynikiem 139,11 pkt.

5 miejsce OSP Rogóźno z wynikiem 147,00 pkt.

Przy pięknej, słonecznej aurze zawody oglądało liczne grono kibiców oraz Burmistrz Łęcznej, wójtowie gmin powiatu łęczyńskiego i zaproszeni goście.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, którymi byli: