Informacja tygodniowa 20.04.2018

Informacja ze zdarzeń powstałych na terenie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej w dniach 13.04.2018r. do 19.04.2018r.

 

W analizowanym okresie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej wpłynęło 21 zgłoszeń. Było to 14 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe w  dobrej wierze.

Pożary: 13 pożarów suchych traw, 1 pożar śmieci.

Miejscowe zagrożenia: 2 zdarzenia w ruchu drogowym, pomoc policji w poszukiwaniu zaginionej osoby, wypompowanie wody z piwnicy, wydobycie bobra ze studni gospodarczej. 

14 kwietnia br. o godz. 1759 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP  w Łęcznej otrzymało  zgłoszenie wypadku drogowym w Łęcznej na ul. Aleja Jana Pawła II. Do  działań  zadysponowano 2 zastępy ratowniczo – gaśnicze z KP PSP w Łęcznej oraz jednostkę OSP Łęczna. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu ranna została jedna osoba, pomocy medycznej udzielił jej zespól ratownictwa medycznego.   Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu akumulatorów oraz zakręceniu zaworu instalacji gazowej LPG. Zneutralizowano płyny eksploatacyjne, które wyciekły z rozbitych pojazdów.    

Akcja ratownicza trwała 36 min., wzięło w niej udział 3 zastępy straży pożarnej – 11 ratowników, ZRM, policja.

18 kwietnia br. o godz. 415 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w m. Kajetanówka gm. Milejów. Do działań zadysponowano zastęp ratowniczo – gaśniczy z KP PSP w Łęcznej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że samochód osobowy VW Bora stoi rozbity w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostała na miejscu zdarzenia. Działania straży polegały na zabezpieczono miejsce zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz zneutralizowaniu i usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Akcja ratownicza  trwała 45 min., wziął w niej udział 1 zastęp straży pożarnej – 3 ratowników, ZRM i policja.

Skip to content