Informacja tygodniowa 23.03.2018

 

Informacja ze zdarzeń powstałych na terenie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej w dniach 16.03.2018r. do 22.03.2018

W analizowanym okresie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej wpłynęło 12 zgłoszeń. Były to: 6 pożarów i 6 miejscowych zagrożeń.

Pożary: pożar budynku mieszkalnego, pożar mieszkania w bloku, pożar budynku gospodarczego, pożar samochody osobowego, pożar sadzy, pożar garnka pozostawionego na kuchence gazowej.

Miejscowe zagrożenie: 3 zdarzenia w komunikacji drogowej, pomoc policji w poszukiwaniach osoby zaginionej, zabezpieczenie gniazda bociana z którego nad chodnikiem zwisały gałęzie, zabezpieczenie uszkodzonego przez wiatr baneru reklamowego.

20 marca br. o godz. 2147 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało  zgłoszenie o pożarze mieszkania w Łęcznej na ul. Staszica. Do  działań  zadysponowano pięć zastępów ratowniczo – gaśniczych, cztery z KP PSP w Łęcznej i jeden OSP Łęczna. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się mieszkanie na III piętrze w bloku wielorodzinnym. Z uzyskanych informacji wynikało, że w mieszkaniu prawdopodobnie nie przebywają żadne osoby. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez wyłączenie prądu w obiekcie głównym wyłącznikiem prądu, następnie ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania i podali prąd proszku z gaśnicy oraz rozwinęli linię gaśniczą i podali prąd wody w natarciu na pożar, który zlokalizowano. Jednocześnie ratownicy prowadzili oddymianie klatki schodowej i ewakuację mieszkańców. Na miejsce zdarzenia przybył wezwany elektryk ze SM „SKARBEK”, policja oraz ZRM. Po ugaszeniu pożaru mieszkanie dokładnie sprawdzono, nikogo w nim nie odnaleziono. Działania gaśnicze zakończono, mieszkańcy powrócili do swoich mieszkań. Miejsce objęte działaniem ratowniczym protokolarnie przekazano właścicielce mieszkania.

 Akcja ratownicza trwała 2 godz. 36 min., wzięło w niej udział 5 zastępów straży pożarnej – 14 ratowników, 1 zespół ratownictwa medycznego oraz  2 patrole policji.

21 marca br. o godz. 1145 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Dąbrowa gm. Ludwin. Do działań zadysponowano pięć zastępów ratowniczo – gaśniczych: jeden z KP PSP w Łęcznej oraz jednostki OSP Ludwin, OSP Kaniwola i dwa zastępy z OSP Rogóźno . Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się konstrukcja dachu budynku mieszkalnego (budynek murowany, pokryty blachą). Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia działania prowadzono wewnątrz obiektu na poddaszu. Ratownicy pracujący w aparatach ODO usunęli płyty gipsowe oraz ocieplenie w celu dotarcia do źródła pożaru. Następnie podano prąd wody na pożar, który zlokalizowano i ugaszono. Po ugaszeniu pożaru przewietrzonoi sprawdzono pomieszczenia w budynku. Działania zakończono, miejsce objęte działaniem ratowniczym przekazano właścicielowi.

 Akcja ratownicza  trwała  1 godz. 44 min., wzięło w niej udział 5 zastępów straży pożarnej 18 ratowników oraz  patrol policji

 

Skip to content